Wyprawy górskie

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Wyprawa na Kilimandżaro jest zdobywaniem najwyższego szczytu Afryki zaliczanego do Korony Ziemi. To także masyw powulkaniczny z ogromnym kraterem na wierzchołku. Sam szczyt stanowi najwyższe wzniesienie na krawędzi Kibo o nazwie Uhuru Peak (5895m n.p.m.). Droga w górę wiedzie przez wszystkie strefy roślinności afrykańskiej: sawannę, las tropikalny, skalno-trawiaste plateau, a kończy na wiecznych śniegach lodowców Kilimandżaro.

Góra jest łatwa technicznie i dostępna dla każdego, kto posiada odpowiednią kondycję. Jest jednak wysoka, a w ciągu dnia pokonuje się czasem znaczne przewyższenia, więc pamiętać należy o właściwej aklimatyzacji. Najczęściej wchodzimy na Kilimandżaro szlakiem Machame – to jedna z najlepszych dróg pod względem adaptacji organizmu do wysokości. Jest jeszcze opcja zdobywania szczytu krótszym szlakiem Marangu. Po drodze nocujemy w namiotach.

Droga nie wymaga żadnego sprzętu technicznego poza butami trekingowymi i kijkami. W czasie dnia przy sobie mamy jedynie lekki osobisty plecak, reszta jest niesiona przez wynajętych tragarzy (w cenie wyjazdu). W czasie drogi towarzyszy nam dodatkowo lokalny przewodnik. Obsługa przygotowuje posiłki oraz rozstawia namioty, które czekają na nas po dotarciu do obozów.

Cena trekkingu obejmuje:
– bilety wstępu
– zakwaterowanie
– całkowite wyżywienie
– wiza
– przewodnik i tragarze
– wynagrodzenie dla ekipy
– sprzęt potrzebny do wspinaczki
– transport

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu bezpośrednio z Polski (bądź innego kraju) wraz z wypoczynkiem na plażach Diani Beach. Zapytania o ofertę tego typu wyjazdu prosimy składać na maila bądź telefonicznie.

Facebook
Instagram